Hospicjum to też życie

Zapraszamy do udziału w kolejnej kampanii „Hospicjum to też Życie”, w ramach której wspólnie chcielibyśmy porozmawiać o wyzwaniach  w pracy i opiece paliatywno-hospicyjnej. Jesteśmy jednym z wielu ośrodków hospicyjnych w Polsce, podejmujących działania pod jednym, wspólnym hasłem „Ważni - niewidziani. Zauważ, zrozum, wesprzyj”.

W ramach tej ogólnopolskiej kampanii w dniu 19 października 2019 r. (sobota) o godz.16.00 w siedzibie „Hospicjum św. Kamila w Bielsku-Białej”, spotkanie wolontariuszy hospicjum z rodzinami i opiekunami chorych poprowadzi psycholog hospicyjny. ZAPRASZAMY!

Tegoroczna kampania skupia się na rodzinie, w której choroba jest kryzysem dotykającym wszystkich bliskich. Opiekunowie starają się wypełniać czas swoich bliskich dobrymi chwilami. Przychodzi jednak czas straty, bólu i rozstania. Przychodzi jednak czas kolejnych utrat, a w końcu ból rozstania i nauczenia się życia bez bliskiej osoby. Ten okres w życiu najbliższych opiekunów wymaga wieloaspektowej pomocy. W ramach XVI kampanii chcemy podkreślić holistyczny charakter opieki hospicyjnej i wyjątkową w systemie ochronie zdrowia, całościową dbałość o potrzeby chorego, jego bliskich oraz osoby w żałobie. Taka postawa wobec osób potrzebujących leży u podstaw filozofii opieki hospicyjnej.